Zaznacz stronę

"Romans z Życiem"

Ten rytm jest pulsującą, wirującą, roztańczoną energią życia. A w niej tajemnica – naga prawda.

Czasami flirtuje ze mną jakiś rytm,

niczym kochanek wysyłający potajemnie, zalotne sygnały.To wyjątkowe żywe uczucie, raz jest ulotną chwilą, krótkim spojrzeniem a czasami długim romansem …

Ten rytm jest pulsującą, wirującą, roztańczoną energią życia. A w niej tajemnica – naga prawda.

Moment w którym doświadczam przepływu i poruszenia tego rytmu w moim ciele jest pełen ekstazy, uczucia dopełnienia. Ten rytm to taniec żywego, otaczającego świata, strumienia informacji …

Porusza się w moich trzewiach, biodrach, stopach, kręgosłupie, klatce piersiowej … Wypełnia moje barki, szyje, głowę … Tańczy moimi dłońmi …

ROMANS z ŻYCIEM – czy te słowa również poruszają w Tobie coś głęboko? Poczuj ten ruch, sprawdź … A może i pozwól sobie podążyć za nim.

Dlatego uwielbiam zatrzymać się, stanąć w pozornym bezruchu. Czasem wstrzymać oddech … I sprawdzam, nasłuchuje, czując gdzie jestem w swoim ciele, teraz?

Podczas jednej z wieczornych praktyk obserwowałem tancerza, który wśród dziko roztańczonych ciał, podskakujących, wirujących stał niemalże w bezruchu. Jego ciało poruszało się minimalnie, w zwolnionym tempie. Jego palce u dłoni, dłonie głowa, powieki… Biodra, poruszały się z pełną gracją.

Zwrócił moją uwagę wciągając mnie w swój TANIEC. Był tak głęboko połączony z każdym fragmentem swojego ciała, z każdym poruszającym się w nim obrazem, że żaden dziki taniec nie był wstanie go wytrącić. A jednocześnie był obecny na parkiecie, był obecny z dzikusami tańczącymi obok. 

Poczułem to bardzo w swoim ciele i to uczucie jest do dziś żywe we mnie. Ono jest żywe w każdym z nas.

Zaproś ŻYCIE do INTYMNEGO TAŃCA. Zacznij z nim flirtować. Pozwól sobie wejść z nim w romans i … Wczuj się, pozwalając się poruszyć, zaTańczyć.

~ Sławomir Gęściak